Facebook duvar yazılarınızı yoruma kapatmak

3 sene önce Veysel ÖZKAN tarafından yazılmıştır.-2.534 Okunma

Gün içerisinde bir yorum ile [ # ] unuttuğum bir şeyi yeniden hatırladım. Facebook duvarına yazdığımız yazıları nasıl yorumlara kapatırız. Bugünler de çok kötü huylarım yeniden başladı, bu durumdan nefret ediyorum. Tüm gün bunu düşünüp araştırdım. Ama sonuç yine mutlu son (: Bu aslında çok basit birşeymiş. Sadece facebook bunun pazarlamasını yaparak eksik Türkçe kullanmış. Facebook ducar yazılarınıza yorum ve beğeni almak istemiyorsanız : Gizlilik Ayarları -> Nasıl Bağlantı Kurarsın (Ayarları Düzenle diyoruz.) -> Duvarında kimler bir şey paylaşabilir? burayı sadece ben olarak seçtiğimiz zaman kimse duvarımıza veya gönderilerimize yorum yazamıyor ve hatta beğenemiyor da.

 1. Eyvallah, teşekkür ediyorum.

  Dediğinizi uyguladım ve olumlu sonuç aldım.

  Zahmet verdim kusura bakmayın.

  Allah'a emanet.

 2. bu arada o işlemin sadece senin duvarında başkasının paylaşım yapmasını önlüyormuşsun.arkadaşlarının beğenmesini veya yorum yapmasını önleyemiyorsun artık yeni facebook'da

  • yok aslında oa da engel oluyor ama nedense engel olamıyor? bir facebook acığı olarak gibi düşünün normalde ilk yaptığınız da engelliyor ama çıkış yaptığınız da veya biraz zaman geçtikten sonra engel olamıyor :( ilk yaptığınızda baskasının hesabı ile profil hesabıma bak derseniz yorum yap ve begenme gizli iletileriniz için. daha sonra nasıl oluyorsa o ozellik tekrar aktif oluyor

 3. Facebook'un eski menülerinde bu şekilde yapabiliyorduk fakat yeni menüsünde acaba gönderilerimizi ve resimlerimizi yorum yapılmasına kapatabiliriz?

  • evet maalesef yeni sistem facebookta yorumları kapatamıyorsunuz tamamen duvarı kapatmanız gerekiyor bunun için onda da paylaşım yapamıyorsunuz; yapsanız da görülmüyor zaten

 4. yaa benim durumlarıma yorum yapıyolarlar ve kavga ediyolarlar yorumlarımda silmeklede ugraşmak istemiyorum.. yorum yaptırmayı nasıl engelleyebilirim??zaman tünelindeyim.. ama engelleyemiyorum

  • Maalesef facebook yeni gizlilik ayarlarında buna izin vermemekte. Paylaşım yapıyorsanız sosyal olmayı kabul ettiğinizi öngörüyor. Yorum yapmasını istemediğiniz arkadaşlarınızı kısıtlılar listesine ekleyerek paylaşımlarınızı görmesine engel olabilirsiniz.

 5. Facebook bence burada çok hata yapmış. Ana menü de paylaştıklarımı veya durum güncellemelerimi beğenme ve yorum atmaya engeleyecek bir özellik eklememiş.

  • Evet, maalesef böyle bir özellik mevcut değil şu an. Ancak sosyal medya da olması gereken olgu da bu olması gerekirdi. Paylaşılanlara yorum yapılması ve ya beğenilmesi istenmiyorsa sosyal medyanın ilgi alanı dışında kalacaktır. Facebook yönetimi sitenin aktifliği açısından bunu düşünerek kaldırmış olsa gerekir.

  • evet maalesef facebook yeni güncellemesi ile yorumların kapatılmasına engel koydu. adı üzerinde sosyal paylaşım sitesi olarak bağlantıları özgür bıraktı diyebiliriz.

 6. Onu bunu bilmemde hocam ben Google+'ın sistemini çok beğeniyorum ya yazıyı ister paylaşırken yoruma kapat ister paylaştıktan sonra yoruma kapat istedğin zaman istediğin yazıyı yoruma kapatabiliyorsun. Facebookta bunun gibi birşey yapsa kesin çağ atlar :)

  • Google kesinlikle yaptığı her işte; kullanıcısını düşünen ve onların rahatı için çalışan bir firma. Aman kullanıcı bende nasıl olsa diyerek onları rahatsız etmek yerine sürekli daha iyiye gidebilme çabasında.

 7. hocam merhba.hocam ben duvarıma yorum yazılmasını ve paylaşımlarıma yorum yazılmasını kapatmıştım.Şimdi açmak istiyorum.Bu mümkün müdür?

 8. ne olur bnde facede fotoraf vesayre paylaştığım zaman bnim fotomu başkalarıda paylaşıyor paylaş putonunu nasıl kapata bilirim hiç kimse benim fotomu paylaşmasın diye napa bilirim ? şimdiden tşklrrr

  • bildiğim kadarı ile paylaş butonu kapatılmıyor maalesef. Ancak yanlış da biliyor olabilirim. O konuda bir fikrim yok ne yazık ki :S

  • Maalesef facebook artık bu özelliği kapattı. Artık paylaşılan içerik için yorum alması engellenemiyor.

Bir Cevap Yazın

WeyseL.Com © 2006-2014 | Veysel ÖZKAN
Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Çok sevdim be abi; inanamazsın ama mükemmeldi sevdam!
"İnandığın gibi yaşamazsan,yaşadığın gibi inanmaya başlarsın." / Hz.Ömer