Facebook ne düşünüyorsun isim yazma etiketleme

4 sene önce Veysel ÖZKAN tarafından yazılmıştır.-1.430 Okunma

Bugünler de sıkça karşılaştığım sorulardan bir tanesini burada paylaşmak istedim. Facebook durum güncellemelerinde bir insanı nasıl etiketliyoruz yani bir insanın ismini nasıl link olarak ekliyoruz da onun duvarın da da aynı yazı çıkıyor. Öncelikle bilmenizi isterim ki bu şimdilik sadece www. erişimlerinde mevcut mobile olarak facebook’ a bağlanıyorsanız bu hizmetten yararlanamıyorsunuz şimdilik. İleride facebook mobile için buna izin verir mi bilemiyorum. Ne düşünüyorsun kısmına yazı eklerken @Eklemek İstediğim Kişinin Adı şeklinde yazarsanız zaten @Ve yazdığınız zaman benzer isimleri aşağıda sıralıyor oradan seçerek yazmaya devam edebilirsiniz. Ne düşünüyorsun‘a örnk verecek olursak

@Veysel ÖZKAN bugün ne yapıyoruz?

seklinde olusturduğumuz durum güncellemesi hem kendi duvarımızda hem de etiketlediğimiz arkadaşın duvarında yazmaya başlayacaktır.

  • Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu, ayrıca yeni facebook güncellemesi ile artık @ ifadesi de kullanmanız gerekmiyor. Arkadas İsmini yazarsanız direk o size seçenekleri sunuyor zaten

  • eğer facebook'a mobil olarak giriş yapıyorsanız olmayacaktır. Bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız şayet @İsminiz yazdığınız zama alt tarafta isminzçıkması lazım. Hatta İsminiz yazdığınız zaman bile çıkmakta şu an otomatik olarak. İlk harfi büyük yazarak isminiz değil de İsminiz olarak deneyin.

   • sizden şöyle yardım isteyeyim o zaman benim bir sayfam var facebook'da de ama sayfamda paylaşım yaparken durumların altına adımı etiketliyemiyorum..neden..???
    şimdiden teşekkür ederim ..

  • Güncel facebook sürümün de @ işareti koymanız da gerekmiyor. isimi yazdığınız zamna altta ilgili kişiler görüküyor oradan etikeletmekistediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. İlk harfi büyük yazarsanız sorun yaşamazsınız.

  • etiketi yapıyorsunuz sonra tek tek silerek soyisimini kaldırıyorsunuz. Tek tek silmez iseniz etikette siliniyor.

Bir Cevap Yazın

WeyseL.Com © 2006-2014 | Veysel ÖZKAN
Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
Çok sevdim be abi; inanamazsın ama mükemmeldi sevdam!
"İnandığın gibi yaşamazsan,yaşadığın gibi inanmaya başlarsın." / Hz.Ömer